Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Eğlence Tesisleri İçin Güvenilir Çözümler

 

Bosch çözümleri ile eğlencenin tadına varın!


Bütün eğlence tesisleri güvenlik sorunları doğurabilir ancak spor stadyumları kesinlikle bu listenin başında yer alır. Binlerce insanın düzenli olarak bir araya geldiği bu tesisler, özellikle zorlu güvenlik, emniyet, iletişim ve bina otomasyonu kriterlerini karşılamak zorundadır. Bir stadyumda ortaya çıkabilecek güvenlik risklerinin arasında yangın, isyan, saldırgan davranışlar ve terörizm yer alır. Tesisin dışında, içeri girmeyi bekleyen ya da bir oyundan çıkan izleyiciler için de benzer riskler mevcuttur.Özellikle merakla beklenen spor karşılaşmaları pek çok sorun doğurabilir:

  • * Terörizm, yangın, isyan ve saldırgan davranışların engellenmesi ve/veya bunlara müdahale edilmesi gerekmektedir.
  • * Yangın, acil durum ve tehditleri derhal tespit etmek için bütün alanların ve eylemlerin etkin biçimde izlenmesi
  • * Sporcular ve personel özel bir korumaya gereksinim duyar.
  • * Kalabalığın bölümlere ayrılması gerekebilir (Örneğin, futbol maçlarında karşı takımı destekleyen taraftarlar)

 

Bosch Güvenlik Sistemleri'nin sunduğu çözümler, eğlence tesisleri için FIFA gibi kuruluşlar tarafından belirlenen güvenlik, emniyet ve iletişim gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olur.

 

 

Video Gözetim Sistemleri

Güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler, Bosch'un Video Yönetim Sistemi tarafından yönetilmektedir. Yüksek çözünürlüklü CCTV kameraları, sürekli olarak, farklı alanlarda bulunan veya bu alanlardan geçen insanları kayda alır. PTZ kameraları, havaalanı yaya yürüme yollarında, tel örgülere yaklaşan veya tırmanmaya çalışan kişileri günün her saatinde, tespit eder. Termal PTZ kameraları, hareketleri tüm hava koşullarında tespit edebilir, böylelikle de havaalanındaki çalışmaların, insanların piste yaklaşması gibi nedenlerle engellenmesinin önüne geçmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, Bosch'un gelişmiş Akıllı Video Analizi (IVA) sayesinde, şüpheli davranışlar erkenden tespit edilebilir ve terk edilmiş bavulların sahipleri bulunabilir. Takip kameraları, güvenlik operatörünü uygun şekilde uyararak, alarmların doğru veya yanlış olduklarını kanıtlamaya yardımcı olur. "Adli arama" işlevi ile ilgili videolar hızlı bir şekilde geri sarılıp izlenebilir.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri

Bosch'un IP tabanlı Kartlı Geçiş Kontrol Sistemi, görevli olmayan kişilerin giriş kapılarından geçmesini, uçuş pisti ve uçak park alanları gibi yasak bölgelere girmesini engellemek için idealdir. Sistem birçok okuyucuyu destekler ve güvenlik kamerası ile entegrasyonu sayesinde girişlerin izlenip kaydedilmesini sağlar. Giriş ihlalleri, otomatik olarak alarm oluşturur.

Hırsız Alarm Sistemleri

Mağazalar, bagaj taşıma sistemleri ve yük saklama alanları gibi erişimi kısıtlı bölgelerden değerli eşyaların, ekipmanların, yüklerin veya kişisel eşyaların çalınma riski vardır. Bosch, hırsız alarm sistemleri aracılığıyla tüm kapıları, araç girişlerini ve yaya yürüme yollarını izleyip izinsiz giriş yapan veya şüpheli kişileri ya da çalınan araç olup olmadığını kontrol ederek bununla da başa çıkılmasına yardımcı olur. Dedektörlerden biri, olası bir tehlike olduğunu algılarsa, yüksek çözünürlüklü CCTV kameraları ve Akıllı Video Analizi özelliği ile donatılmış Bosch Video Yönetim Sistemi, alarmı doğrulamak ve hırsızları tespit edip yakalamak için adli araştırma yapılmasını sağlamak üzere devreye girer.

Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Havayolu veritabanı ve kapı yönetim sistemi gibi sistemlerle entegre şekilde çalışan, bölge bazlı ya da havaalanı genelinde yapılan kapı duyuruları ve anonslar, özel etkinliklerin düzenlenmesini sağlayan genel seslendirme ve acil anons sistemleri, havaalanının tahliye edilmesi gibi güvenlik sorunlarıyla başa çıkmada gereklidir. Bosch'un modüler genel seslendirme ve acil anons sistemleri, tüm bu uygulamalar için idealdir. Rutin anonslardan acil durum bildirimlerine kadar her şeyde kullanılabilirler; hepsi son derece güvenilirdir ve konuşmalar anlaşılırdır. Bosch'un Praesideo dijital genel seslendirme ve acil anons sistemi ise, en büyük uluslararası havaalanlarında bile rahatlıkla kullanılabilir.

Yangın Algılama Sistemleri

Havaalanlarında can ve mal güvenliğinin sağlanması için yangınların hızlı bir şekilde tespit edilip doğrulanması ve kontrol altına alınması gerekir. Terminal salonlarının kalabalık ve yüksek tavanlı oluşu, geniş açık alanlar bulunması ve acil çıkış kapılarıyla oluşan fazla mesafe buralardaki sorunları farklılaştırmaktadır. Bosch modüler yangın panelleri ve dedektörleri, bu iş için, hatta daha fazlası için, idealdir. Bu panellerin, yanlış alarmlara karşı yüksek duyarlılığı, erken, güvenilir tespit ve hızlı müdahale için, çok sayıda kriteri içerir. 3000 m'lik bir çevrede, birden fazla binayı kapsayacak şekilde çok sayıda dedektör bağlantısı yapılabilir. Paneller, her türlü yangını söndürmek ve büyük insan topluluklarının alandan tahliyesini koordine etmek için, havaalanı itfaiyesini otomatik olarak uyarır, ayrıca yangın söndürme, havalandırma, acil anons sistemleri ve Bosch Bina Entegrasyon Sistemi (BIS) ile haberleşir.

Konferans Sistemleri

Diğer şehirler ve ülkelerle olan doğrudan bağlantıları sayesinde havaalanları, gün geçtikçe, her türlü konferans için popüler buluşma yerleri haline gelmektedir. Bosch'un Dijital Kongre Ağı (Digital Congress Network - DCN), günümüzün lider konferans çözümüdür:

  • Aynı anda 32 dilde eş zamanlı çeviri
  • Yüksek kalitede ses çıkışı
  • Kablolu ve/veya maksimum esneklik ve hızlı kurulum için kablosuz yapılanma tercihi
  • Tüm konuşmaların kaydedilmesi

 

Bina Entegrasyon Sistemi (BIS)

Havaalanı gibi büyük bir tesise kurulan tüm güvenlik, emniyet, iletişim ve bina otomasyon sistemlerinin verimli bir şekilde yönetilmesi ve koordine edilmesi gerçekten zorlu bir görevdir. Bosch'un Bina Entegrasyon Sistemi (BIS), tüm güvenlik, emniyet ve bina yönetim sistemlerini izlemek için web tabanlı platform sunmaktadır. Sistemin içinde, alarm yönetimi, yer haritaları sayesinde hızlı alarm tanımlama ve takip prosedürleri yer almaktadır. Yangın ve hırsız alarm, genel seslendirme ve acil anons, kartlı geçiş kontrol, CCTV ve bina entegrasyon sistemlerini kusursuz bir şekilde entegre eder. BIS sayesinde acil durumlara, tam kontrollü ve hızlı bir şekilde müdahale edilir. Tüm güvenlik sistemleri tek bir operatör tarafından izlenip kontrol edilebilir.

 Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Teklif Formumuzu doldurun.

© Copyright - ExenTeknoloji - 2015