IRAK NANINAWA ENERJİ SANTRALİ

EXEN Teknoloji, Çalık Enerji'nin Irak Nainawa'da yapımını üstlendiği  enerji santralinin çevre güvenlik ve analiz, saha güvenlik, X-Ray, turnike ve bariyer sisteminin yapımını Bosch, Özak ve Flexwatch ürünlerini kullanarak üstlenmiştir. Proje iki aşamadan oluşmaktadır.

Birinci aşamada iç güvenlik ve turnike sistemleri tesis edildi. Bu aşamada çeşitli noktalara turnikeler ve kamera sistemleri kurularak devreye alındı. Sistem 7/24 çalışacak ve kesintiye uğramayacak şekilde dizayn edildi ve devreye alındı.

İkinci aşamada ise ; Çevre güvenlik sistemi ve analiz sistemi kurulumu yapılmaktadır. Her şantiyede 128 adet hareketli ve sabit kamera olacak şekilde dizayn edilmiş ve video analiz sistemi ile akıllı bir yönetim sistemi kurulmaktadır. Yani operatörler tasarladığımız video analiz ile daha hızlı alarmları almakta ve hızlı müdahale ederek sistemi çok daha etkin kullanmaktadırlar.

Sistemde Hybrit Dijital kaydediciler, Matrix, IVA Encoderlar, Transmitter/Recevierlar, depolama üniteleri, Sunucular, iş istasyonları, Bosch Video Analiz sistemleri (IVA), yüksek performanslı güvenlik monitörleri, switchler, kablo ve kablolama ekipmanları, UPSler, aktarım cihazları, kabinler, direk ve montaj malzemeleri, kontrol klavyeleri …vb ekipmanlar kullanılmıştır.

Mühendislik çalışması, projelendirme , altyapı, montaj, devreye alma ve  Eğitim hizmetleri tarafımızdan verilmektedir. Sistem 7/24/365 çalışacak yapıda dizayn edilmiştir. Ayrıca sıcaklık faktörleri analiz edilmiş ve sürekliliği sağlayacak en uygun ürünler kullanılmıştır.

 

 
Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Teklif Formumuzu doldurun.

© Copyright - ExenTeknoloji - 2015